Reda 2021 – Sylwestrowe warsztaty modelarskie

W dniach od 30 grudnia 2021 roku do 02 stycznia 2022 roku Grupa Modelarska PMM H0 zorganizowała warsztaty modelarskie. Było to spotkanie w formie zamkniętej. W takiej formie spotkania – warsztatów połączonych ze świętowaniem Nowego Roku brałem udział po raz pierwszy. Wcześniej uczestniczyłem już w warsztatach organizowanych przez Grupę PMM H0, ale były to spotkania w mniejszym, wyłącznie śląskim gronie. To świąteczne spotkanie w Redzie miało charakter rodzinny, co jest raczej mało spotykane w innych klubach i grupach modelarskich. Ma to oczywiście swój klimat i było dla mnie i dla mojej żony nowym super doświadczeniem.
Modelarsko-warsztatowa część imprezy to były prace nad udoskonalaniem istniejących oraz budową nowych modeli i oczywiście długie rozmowy połączone z wymianą doświadczeń.

Okolicznościowa część – to wspólna uroczysta kolacja i powitanie Nowego Roku 2022 przy lampce szampana i huku fajerwerków, które okoliczni mieszkańcy odpalili na placu przed szkołą.
Na pewno będę wspominał to spotkanie szczególnie, ponieważ podczas jego trwania zostałem zaakceptowany przez modelarzy z PMM-u i przyjęty do Grupy.
Podsumuję krótko: super spotkanie! Mam nadzieję, że mogę napisać: do zobaczenia na kolejnych tego typu PMM-owych imprezach.

Szczególne podziękowania dla Gosi, organizatorki spotkania za włożony trud i poświęcenie czasu na przygotowanie wszystkiego, co związane z naszym pobytem w Redzie.