Reda 2016 – Warsztaty Modelarskie PMM H0

W dniach 19-21 lutego odbyły się w Redzie „Warsztaty modelarskie” zorganizowane przez Małgorzatę i Leszka. Uczestnicy spotkania otrzymali do dyspozycji jedną z sal lekcyjnych Zespołu Szkół nr 1 w Redzie.
Oprócz członków grupy PMM H0 w wspólnym warsztatowaniu aktywny udział wzięli też goście spoza grupy. Leszek intensywnie pracował nad rewitalizacją zieleni na niektórych segmentach stacji Lewin Leski. Romek oraz autor relacji – Tomek, przywieźli moduł przystanku Karnin Gorzowski, na którym pod czujnym okiem Leszka dokonali lekkiej modyfikacji zieleni. Po zabiegach wszyscy zgodnie stwierdzili, że teraz nie jest już „od linijki”. Tomek pracował również przy budowie budynku toalety stacyjnej oraz pomieszczeń gospodarczych ze stacji Wysoka. Grzegorz z Januszem rozłożyli kilka segmentów swojej industrialnej makiety, na której dokonali poprawek wyposażenia. Doszły również zmiany kosmetyczne w zieleni i ukształtowaniu otoczenia zasugerowane przez Leszka. Zabiegom przyglądała się Ela.
Inni członkowie grupy zajęli się intensywnymi pracami przy taborze. Jacek zaprezentował bardzo efektowny model parowozu Pt31 po znacznych przeróbkach. Po wspólnym „konsylium” udało się wyeliminować jeden problem z jazdą wspomnianego modelu, a próby można było dokonać na pierwszy raz zaprezentowanej publicznie stacji technicznej Gorzów. Benek tym razem pracował przy waloryzacji modeli wagonów osobowych, które otrzymały malowanie drobnych detali oraz figurki pasażerów we wnętrzu.
Na krótszy czas pojawił się również Sebastian z Moniką. Sebastian pomógł Leszkowi w pracach przy Lewinie. Krzysiek razem z Izą bacznie przyglądali się poczynaniom uczestników.
Na warsztaty przybyli również zaprzyjaźnieni modelarze spoza naszej grupy. Feliks intensywnie pracował przy taborze. Z jego narzędzi i porad korzystali inni modelarze. Zaprezentował też nowy segment z mostem, jeszcze w budowie, ale wszyscy już teraz zgodnie stwierdzili, że po ukończeniu będzie się rewelacyjnie prezentował. Razem z modułem swojego posterunku odgałęźnego odwiedził nas Mariusz (Martel) z córką Olą. Bardzo intensywnie, również pod okiem Leszka, pracowali oni przy modernizacji zieleni na swoich segmentach. Doszło nawet do przesadzenia drzew! Gościnnie pojawił się Adrian z segmentem nowej stacji, na której znajdował się bardzo dobrze wykonany z kartonu model budynku stacyjnego. Obiekt wzbudził podziw wszystkich uczestników warsztatów.
Nie można pominąć wielkiego wkładu pracy Gosi (wspomaganej przez Monikę) zaangażowanej od strony organizacyjnej spotkania. To jej mogliśmy zawdzięczać dobre warunki lokalowe, noclegowe, smaczne posiłki i logistykę.
Gosiu, Leszku – dziękujemy!