Gdańsk 2013 – Targi Gra i Zabawa

Targi, targi i po targach…

Prawie całą sobotę i niedzielę spędziliśmy na hali Międzynarodowych Targów Gdańskich. Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy pod nazwą „Gra i Zabawa” postanowiono w tym roku zorganizować jej drugą edycję, gdyż przyjęto, że misją przedsięwzięcia jest wykreowanie cyklicznego wydarzenia dedykowanego szerokiej publiczności – dorosłym, dzieciom oraz młodzieży szkolnej i akademickiej, integrującego w jednym miejscu i czasie projekty z zakresu rozrywki i hobby: gry planszowe, logiczne, karciane, puzzle, klocki, zabawki, komiksy. Co prawda nie ma tam mowy o modelarstwie, ale Organizatorzy (znana nam z targów Trako ekipa Pani Dyrektor Doroty Daszkowskiej-Kosewskiej) zaprosili do udziału dwie ekipy modelarzy kolejowych z makietami gdyż, jak napisano na stronie internetowej MTG, targom tym towarzyszy szereg wydarzeń specjalnych – bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, pokazy, prezentacje, warsztaty, spotkania z twórcami i liczne turnieje gier. Jedną z prezentacji przygotowaliśmy my, czyli PMM H0. Po raz pierwszy w naszym kraju została pokazana część naszej makiety w takiej formie, w jakiej tydzień temu wystawialiśmy ją w Luksemburgu.

Ilość osób, które odwiedziły targi przeszła chyba najśmielsze oczekiwania. Wielu z nich zatrzymywało się przy makiecie. Wśród oglądających byli też tacy, którzy przybyli do Amber-Expo specjalnie w celu odwiedzenia naszego stoiska. Pytali o wiele szczegółów związanych z budową poszczególnych elementów krajobrazu i taboru. Odwiedził nas także Wiceprezydent Gdańska i kilka ekip mediów.

Obsługę makiety stanowili jej twórcy, czyli Sebastian i Leszek wspomagani przez Małgorzatę i Monikę. W niedzielę do obsługi pociągów dołączyli Jacek z Bożeną, a później Krzysztof i Iza. Było – jak zawsze – miło, rodzinnie i PMM-owo. „Wyjeździliśmy się” wąskotorówką do woli. Gosi udało się „zdjąć” kilkadziesiąt ujęć kamerą, więc istnieje duża szansa, że powstanie również krótka relacja filmowa. Iza trochę fotografowała i chyba tym razem nie zapomniała włożyć do aparatu karty pamięci…