Piotrków Trybunalski 2015 – II Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego

Ekipa naszej Grupy Modelarskiej w składzie: Marcin z synem Krzysztofem, Klaudiusz z synem Mikołajem oraz Andrzej uczestniczyła w II Piotrkowskich Trybunałach Modelarstwa Kolejowego w dniach 20 – 21 czerwca 2015 roku, prezentując stację Zielona, posterunek odgałęźny oraz Żwirownię Roszków. Makiety te zostały połączone ze sobą i wraz ze stacją techniczną tworzyły stoisko wystawiennicze PMM H0.
Oprócz naszych makiet wystawione zostały również prace innych klubów i modelarzy indywidualnych. Licznie przybyła publiczność mogła przyjrzeć się makietom w różnych skalach modelarskich. Najmłodsi mogli nawet usiąść za „sterami” lokomotywy i pobawić się „kolejką”, poznając na przykład możliwości sterowania cyfrowego.
Na licznych stoiskach handlowych można było kupić nie tylko tabor kolejowy, ale również przeróżne elementy do budowy makiet. Piotrkowskie Trybunały to także okazja do spotkania się z wieloma sympatykami modelarstwa kolejowego, małoseryjnymi producentami modeli i ludźmi z tzw. „branży”.
Dla Organizatorów należy się duże uznanie za doskonałe przygotowanie i zorganizowanie imprezy. Pozostajemy w przekonaniu, że nie były to ostatnie Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego.