Poznań 2014 – Warsztaty Modelarskie PZMK

Kolejna edycja warsztatów modelarskich w Poznaniu za nami.  Pierwsze dni lutego były czasem spotkań, wymiany doświadczeń oraz propagowania modelarstwa kolejowego.  Jak co roku można było podpatrzeć wiele technik modelarskich, ale zawsze głównym celem warsztatów jest udział czynny tych, którzy dopiero stawiają w modelarstwie pierwsze kroki. Na poszczególnych stanowiskach warsztatowych można było spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych modelarzy.  Tradycyjnie już Tomasz Florczak udzielał cennych wskazówek odnośnie wykonywania konwersji polskiego taboru. Członkowie naszej grupy podczas tego warsztatowego weekendu pracowali nad odnowieniem zieleni niskiej i średniej na makiecie szlaku jednotorowej linii lokalnej.

Przybyła również delegacja Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych, którzy dumnie prezentowali piękne, kartonowe budynki wykonane przez Pawła Koob.

Wiele osób z zainteresowaniem słuchało prezentacji, którą przygotował Andrzej Kuligowski . Tematem było wykonywanie modeli polskich reflektorów parowozowych, używanych przez Polskie Koleje Państwowe po  1963r. Nie zabrakło również miejsca dla specjalistów z zakresu DCC.  Piotr Karwatka jak zawsze spokojnie i precyzyjnie udzielał rad na temat elektroniki, która na dobre zagościła w naszym taborze. Warsztaty, jak co roku były bardzo owocne i minęły w miłej atmosferze.  Każdy znalazł coś dla siebie, i co najważniejsze – mógł uczestniczyć w warsztatach czynnie, ponieważ taka jest idea tej imprezy, która odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych.