Lahnstein 2012 – 10 International Modellbahntage

Od dziesięciu lat Klub Modelarzy Kolejowych z Koblencji organizuje w hali miejskiej w Lahnstein przedsięwzięcie pod nazwą Modellbahntage, będące jednocześnie wystawą makiet i modeli kolejowych oraz imprezą handlową, na którą składają się stoiska producentów-rzemieślników i wielka modelarska giełda, gdzie każdy może sprzedać i kupić różne różności z dziedziny miniaturowego kolejnictwa.

Fragment Polskiej Makiety Modułowej trafił do Lahnstein dzięki uczestnictwie w lipskich targach Modell-Hobby-Spiel i na On traXS! w Holandii. Makietę stacji Lewin Leski i Lewin Leski Wąskotorowy dostrzegli organizatorzy Modellbahntage i zaprosili Leszka z tą samą prezentacją do Koblencji.

Po raz kolejny dla niemieckich miłośników miniaturowej kolei Małgorzata i Leszek pokazywali polską kolej z przełomu lat 60’-70’ XX wieku, prezentując przede wszystkim, na czym polega obsługa wąskotorowych wagonów transporterów. Nawiązane zostały nowe znajomości, a wspólne biesiadowanie w Klubie połączyło wszystkich modelarzy-wystawców, pomimo występowania pewnych barier językowych. Organizatorom spodobała się polska makieta spod szyldu PMM H0 i obiecali zaprosić nas do udziału w wystawie w roku przyszłym.