Makieta o nazwie „Teodorowo” jest pięciosegmentowym modułem. Na trzech segmentach znajduje się tor szlakowy oraz rozjazdy odgałęziające bocznicę.
Tutaj usytuowano peron przystanku osobowego i tor zdawczo-odbiorczy bocznicy. Są też wczasy wagonowe, las z grzybiarzami i kawałek łąki.
Pozostałe dwa segmenty zajmuje bocznica wytwórni słupów telegraficznych.
Na terenie zakładu o nazwie „Słup Polski” są dwa tory przeładunkowe z suwnicą, wąski tor do dowozu surowca, nabrzeże portowe, kotłownia olejowa z parociągiem prowadzącym do garażu lokomotywy manewrowej oraz budynek fabryczny i drewniany barak. Jeżeli uda się odnaleźć zdjęcia budynku, który niegdyś znajdował się przy p.o. Rekowo (na linii Reda – Hel), to zostanie on odwzorowany i ustawiony przy peronie.
Dwa segmenty z bocznicą przemysłową oraz niewielką stacją techniczną zostały wyposażone w tło i fryz z oświetleniem. Mogą być one prezentowane jako tzw. makieta demonstracyjna. Właśnie w tej formie „Teodorowo” zostało pokazane na wystawie w niemieckim Gangelt pod koniec 2017 roku, a wcześniej na dwóch imprezach w Polsce.
Elementami składowymi całości tej makiety sątakże wcześniej zbudowane i oddzielnie opisane segmenty szlakowe nazwane „Plaża” i „Wraki”.
Twórcą modułu jest Janusz Labuda, któremu pomagał syn Grzegorz.