Bytom 2017 – Prezentacja makiety

Prezentacja fragmentu makiety PMM H0 w bytomskim domu kultury jest już za nami.

Pomimo tego, że pomieszczenia jakimi dysponuje Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 nie są zbyt duże, to udało się ustawić prawie dwudziestometrowej długości makietę. Utworzyło ją kilkanaście segmentów szlaku jednotorowego (wraz z łukiem i bocznicą wojskową) oraz moduł stacji Zielona.

Prowadzeniem ruchu na makiecie zajmowała się niemal cała śląska ekipa PMM-u w składzie: Czesław, Marcin, Adam, Klaudiusz, Dominik, Robert, Patryk, Maciek oraz przybyły na to spotkanie z Redy – Leszek. Oczywiście w spotkaniu – w ten gorący, wakacyjny weekend – brały również udział panie: Bianka, Berenika, Dorota, Karolina, Iga i Alicja.

Prezentację chyba można uznać za udaną. Chociaż w sobotę publiczności nie było zbyt wiele, to w niedzielę frekwencja dopisała. Można było odnieść wrażenie, że ksiądz w pobliskiej parafii zachęcił uczestników niedzielnych mszy do odwiedzenia modelarskiej wystawy.

W planach jest już kolejna wystawa w Bytomiu. Może uda się zorganizować ją w większym pomieszczeniu i zaprezentować większą makietę?