Lahnstein 2015 – 13 International Modellbahntage

W dniach 21-22 lutego ekipa Polskiej Makiety Modułowej w składzie: Leszek, Gosia, Marcin i emeryt modelarski Łukasz prezentowali fragment Polskiej Makiety Modułowej H0 podczas 13. Międzynarodowych Dni Modelarstwa Kolejowego w Lahnstein koło Koblencji. Już trzeci raz skorzystaliśmy z zaproszenia miejscowego klubu modelarzy kolejowych do zaprezentowania naszych makiet na tej corocznej imprezie.

Podczas tegorocznej prezentacji przedstawiona została makieta stacji Okunin, którą połączyliśmy ze stacją techniczną. Dzięki temu można było zaprezentować publiczności realia lokalnego ruchu pasażerskiego i towarowego na małej stacji położonej na jednotorowej linii kolejowej. Nasza ekspozycja wzbogacona była o wyłożoną do wglądu archiwalną, niemiecką mapę stacji Okunin sprzed 90 lat, uzupełnioną stosownym opisem.

Prezentacja podzielona została na trzy części. Każdego dnia, co dwie-trzy godziny, dzięki umiejętnej podmianie prezentowanego taboru oraz samochodów osobowych i ciężarowych, zabieraliśmy zwiedzających w podróż w czasie – od lat 50, poprzez lata 60 i 70, aż po późne lata 80.

Polska makieta przyciągała licznych zwiedzających, którzy często spędzali przy niej długie godziny, przyglądając się licznym szczegółom odtworzonym na segmentach stacji Okunin, unikatowym modelom polskich parowozów i lokomotyw spalinowych oraz prowadzonym z realizmem i pietyzmem jazdom pociągowym i manewrom.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej z naszego pobytu w Lahnstein. Niebawem uzupełnimy ją o film pokazujący także inne makiety zaprezentowane na tej prestiżowej wystawie.