Pobiedziska 2015 – Spotkanie przy makiecie

W dniach 11-13 kwietnia 2015 roku kilkuosobowa reprezentacja grupy PMM H0 w składzie: Czesław, Dominik z Maćkiem, Klaudiusz, Piotr, Romek, Tomek z Maksiem, Łukasz i Andrzej pojechała ze swoimi modułami do miejscowości Pobiedziska w Wielkopolsce, na spotkanie przy makiecie zorganizowane przez poznański Klub HAZERO.

Układanie prawie 200 metrowej makiety rozpoczęto w piątek, w godzinach popołudniowych. Trwało ono do późnych wieczornych. Nasza grupa zabrała ze sobą moduły o łącznej długości przekraczającej 40 metrów. Stanowiło to, więc, znaczącą cześć tej wspólnej makiety.
Swoje makiety połączyli modelarze z całego kraju: z Wielkopolski, Pomorza, Dolnego i Górnego Śląska oraz Centralnej Polski i Kujaw. Utworzono linię dwutorową i jednotorową z licznymi stacjami i posterunkami. Pozwalało to na prowadzenie bardzo intensywnego ruchu pociągów.

Podczas spotkania inaugurację miał moduł Piotra (który, tradycyjnie, nie przyznawał się do przynależności do PMM H0, jako jedyny z naszej ekipy używając „cywilnego”, a nie organizacyjnego odzienia) pod nazwą „Papiernia”. Imponujące budynki, wykonane przez niego własnoręcznie, budziły zachwyt kunsztem wykonania. Przylegał on do uruchomionej ponownie po kolejnej przebudowie stacji Ligota. Pozostali członkowie PMM H0 wystawili znane już prawie wszystkim modelarzom segmenty: łuk z bocznicą wojskową – Czesława, dwutorowy szlak na łuku – Dominika, stację Okunin – Łukasza, fragment szlaku – Andrzeja i Łukasza oraz żwirownię z posterunkiem odgałęźnym – Klausa.

Jazdy taborem podzielono na dwa etapy. W ten sposób, aby wszyscy uczestnicy spotkania byli zadowoleni. Pierwszy etap, który obowiązywał w sobotę, to rozkładowe jazdy taborem z epok III i IV. W drugim dniu imprezy – w niedzielę –  właściciele taboru z epok V i IV mogli zaprezentować swój tabor i pojeździć nim również zgodnie z wcześniej przygotowanym rozkładem jazdy.