Przystanek Karnin Gorzowski

Karnin Gorzowski to moduł składający się z trzech segmentów, zakończony profilami LL500. Model przedstawia dwa realne obiekty z okolic Gorzowa Wlkp., tj.przystanek osobowy leżący na linii Gorzów Wlkp.-Zbąszynek (367) oraz wiadukt pochodzący z linii Gorzów Wlkp.-Myślibórz (415). Taka kompilacja jest połączeniem prac dwóch gorzowskich modelarzy, Romana Szczecińskiego (przystanek) i Tomasza Florczaka (wiadukt).

Przystanek osobowy odzwierciedla stan z lat 70tych, stąd nazwa Karnin Gorzowski, który obowiązywał do 1977. Aktualna nazwa, to Gorzów Wlkp. Karnin. Wszystkie budynki zostały zbudowane od podstaw, a ich położenie wraz z długością peronu są zgodne z oryginałem. Zamontowane rogatki na przejeździe drogowym, to produkt firmy Weinert. Szlabany są ruchome, wzbogacone o generator dźwięku dzwonka, uruchamianego przy opuszczaniu drągów.

Wiadukt drogowy jest wierną kopią obiektu, leżącego na nie istniejącej już linii myśliborskiej, między Ławami a Myśliborzycami. Został wykonany od podstaw z polistyrenu.

Opublikowany w H0