Reda 2015 – Człowiek z pasją

„….a w środku byli miniaturowi pasażerowie! „

Spotkanie z państwem Małgorzatą i Leszkiem Lewińskimi, pasjonatami modelarstwa kolejowego.

19 marca br., po raz kolejny w ramach organizowanego przez redzką Szóstkę cyklu „ Człowiek z pasją”, odbyło się spotkanie z redzianinem, Leszkiem Lewińskim oraz jego małżonką, Małgorzatą Lewińską.

Pan Leszek przybliżył przybyłym uczniom pasje, jaka jest dla niego modelarstwo kolejowe. Opowiadał, czym jest takie modelarstwo, jaka jest jego historia. Pokazywał też, co robią polscy modelarze. Dzięki temu dzieci dowiedziały się m. innymi jaka jest różnica między kolejką „zabawkową”, a modelem kolei.

Kolejnym punktem spotkania był pokaz segmentu makiety kolejowej oraz poszczególnych, miniaturowych elementów z których tworzona jest taka kolej.

Na koniec spotkania pan Leszek zaprezentował fragment makiety, którą tworzy wraz z żoną ponad osiemnaście lat! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem niezwykłej precyzji wykonania poszczególnych detali, a już uruchomienie malutkiej lokomotywy, obserwacja poruszających się wagoników w których paliło się światło i siedzieli maleńcy pasażerowie wprawiło dzieci w zachwyt!

Dość powiedzieć, że spotkanie przewidziane na godzinę trwało prawie dwa razy dłużej, a i tak „trudno było się rozstać”.

Mamy ogromną nadzieję, że z Państwem Lewińskimi spotkamy się jeszcze nie raz bo kontakt z tak zaangażowanymi w swoje hobby Osobami jest ogromną przyjemnością i sprawia, że można uwierzyć w magię spełniających się marzeń.

Tekst i foto – Agnieszka Kostencka