Wystawy, wystawy, wystawy…

Pierwszy kwartał każdego roku to czas, w którym organizowane są liczne wystawy makiet kolejowych. Praktycznie nie ma w tym okresie weekendu, aby gdzieś nie odbywała się tego typu impreza. Mowa, oczywiście, o krajach Europy Zachodniej, w których modelarstwo kolejowe ma wielu zwolenników wśród osób dorosłych i nie jest utożsamiane z pokazem „kolejek” dla dzieci.

Nie inaczej wygląda początek roku 2020. Modelarze z naszej grupy otrzymali wiele zaproszeń do udziału w wystawach, które odbędą się w styczniu, lutym i w marcu bieżącego roku. Czeka nas, zatem, aż pięć wyjazdów z makietami.

  1. Już w dniach 11-12 stycznia podczas Modelspoor Dagen w holenderskim Rijswijk (dzielnica Hagi) makietę bocznicy przemysłowej Teodorowo zaprezentuje Janusz Labuda.
  2. W drugi weekend lutego na ósmą edycję Mittelwalder Modellbahntage w Telz (niedaleko Berlina) pojedzie Marcin Turko ze swoją stacją Zielona – oczywiście w nowej, prezentacyjnej – odsłonie.
  3. Także w lutym, w dniach 22 i 23 tego miesiąca, Roman Szczeciński i Tomasz Florczak pokażą swój Karnin Gorzowski – tym razem w Luksemburgu, podczas wystawy Model Train w mieście Junglinster, niedaleko stolicy tego kraju.
  4. Ostatni dzień lutego i pierwszy dzień marca to czas wystawy w Lahnstein koło Koblencji, na której jako Grupa Modelarska PMM H0 bywamy już od ładnych kilku lat. W tym roku na 18. Internationale Lahnsteiner Modellbahntage makietę stacji Rusinowo Wąskotorowe zaprezentuje Sebastian Marszał.
  5. Ukoronowaniem tego wystawienniczego maratonu będzie nasz kolejny udział na OnTraXS! – corocznej wielkiej wystawie w Muzeum Kolejnictwa Holandii. Jest to impreza uznawana przez wszystkich speców od modelarstwa kolejowego za najważniejszą wystawę w Europie. Tym razem w dniach 13-15 marca do Utrechtu trafi makieta stacji Zielona i jej autor – Marcin Turko.

Oczywiście wszystkich sympatyków naszej Grupy Modelarskiej serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tych wystaw, a zdając sobie sprawę z tego, że wspomniane imprezy odbywają się dość daleko od Polski, obiecujemy przygotowanie i opublikowanie relacji z każdej z nich, które zamieścimy – tradycyjnie – na stronie internetowej PMM H0.