Wystawy makiet – zima i wiosna 2023

Sezon wystawienniczy czas zacząć. Na przełomie zimy i wiosny 2023 roku pokażemy nasze PMM-owe makiety na trzech wystawach. Pierwsza z nich – już niebawem – w Mittenwalde niedaleko Berlina. Po sukcesach Karnina i Zielonej zagości tam tzw. „Mały Lewin” i będzie to najprawdopodobniej ostatnia publiczna prezentacja tej makiety.
Połowa marca to wyjazd na najważniejszą wystawę makiet kolejowych w Europie, czyli na On traXS do niderlandzkiego Utrechtu. Tym razem odbędzie się tam premiera nowej makiety Leszka nazwanej „Nad dachami Kwidzyna”. Będzie to pierwszy publiczny pokaz tej pracy.
W kwietniu wszystkich miłośników realistycznego modelarstwa kolejowego w Polsce czeka nie lada gratka, gdyż redzka Fabryka Kultury zdecydowała się na zorganizowanie międzynarodowej wystawy realistycznych makiet kolejowych. Zaprezentowanych zostanie 12 makiet – zarówno w postaci stricte modułowej jak i w wersji tzw. demonstracyjnej. Na razie trwają przygotowania do tej wystawy i nie ma jeszcze oficjalnego plakatu, nazwy ani logo imprezy, ale znane już miejsce, termin i lista wystawców.
Tymczasem zapraszamy – już za tydzień – wszystkich sympatyków Naszej Grupy Modelarskiej do odwiedzenia Mittenwalde. To zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od naszej zachodniej granicy.