Rumia 2014 – Stacja Kultura

W dniu 12 września 2014 r. o godzinie 16:07 dokonano otwarcia zmodernizowanego budynku dworcowego na stacji Rumia. Nazwano go „Stacja Kultura”, gdyż większość kubatury obiektu przeznaczono na miejską bibliotekę z pomieszczeniami dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność hobbystyczno-kulturalną.

W ramach uświetnienia otwarcia tej placówki poproszono modelarzy z Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych tworzących makiety modułowe w wielkości TT oraz Leszka o zaprezentowanie swoich prac podczas całego weekendu. W dwóch salkach konferencyjnych na dworcu w Rumi zmieściły się dwa fragmenty makiet. Prezentacją Grupy Modelarskiej PMM H0 był fragment stacji Lewin Leski i Lewin Leski Wąskotorowy. Była to dokładne ta sama prezentacja, która niegdyś pokazana została na OntraxS! w Utrechcie.

W dniu otwarcia „Stacji Kultura” było tłumnie. W sobotę i w niedzielę już bardziej kameralnie, ale zainteresowanie makietą należy ocenić jako znaczne. Praktycznie cały czas ktoś był przy makiecie. Leszkowi w obsłudze stacji pomagała oczywiście Małgorzata, a w sobotę i w niedzielę również Iza i Krzysztof.

Niejako przy okazji regionalna telewizja TVP3 Gdańsk nagrała program o nietuzinkowym hobby zastępcy dyrektora gdyńskiego Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A., który zostanie wyemitowany już w niedzielę 21.09 o godzinie 10:20.