Poznań 2022 – Targi Salon Hobby

Jesień to tradycyjny czas na Hobby w Poznaniu. W tym roku w dniach 29-30.10 odbyła się kolejna edycja wystawy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie mogło zabraknąć tu przedstawicieli naszej grupy. Dominik z Klausem podłączyli swoje segmenty do większej makiety modułowej stworzonej przez klub HAZERO.

Wraz z moimi synami oraz Romkiem zaprezentowaliśmy stoisko pod szyldem KMK Gorzów/ PMMH0.

Pokazaliśmy ostatnio zbudowane modele, w tym fragment makiety „Wysoka Gorzowska”. Dodatkowo został przedstawiony warsztat modelarza: sianie trawy na makiecie przy wykorzystaniu elektrosadzarki.

Należy przyznać, że pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród publiczności. Padało dużo pytań. Swoje stoiska zaprezentowali również nasi znajomi. Piotr Kozłowski pokazał ostatnio stworzone w swojej firmie WAMOS akcesoria do makiet kolejowych.

Piotr Ciechociński z INARI prezentował kostrukcje mostowe.

Pojawił się ostatnio nieobecny Zbyszek Kluba. Przedstawił nowości w dziedzinie podwieszania sieci trakcyjnej na makiecie.

KOTEBI zachwycał powiększaną z roku na rok ofertą ciekawych detali do budowy makiet.

U Łukasza z LUK’S WORKSHOP witryna wypełniła się świetnie odwzorowanymi miniaturami pojazdów w skali 1:87.

Dużo z nich pochodziło z firmy GPM, której zielony namiot skrywał wiele nowości zaprojektowanych na kartonie lub też w postaci wydruków 3D.

Ksiądz Janusz Grygier przyjechał z jedną ze znanych już dioram: „Lokomotywa”.

Dało się zauważyć, że do szeregów ŁKMK wstąpili nowi członkowie. Chłopacy stworzyli małą makietę modułową w obrębie swojego stoiska. Nieśmiertelne „Paproki” pełniły rolę głównej stacji w tym układzie.

Koledzy z Katowic zaprezentowali ciekawy kawałek makiety.

Nasi bliscy znajomi z Sopotu pokazali nowe segmenty, w tym bardzo ładnie wykonaną miniaturę dworca w Gdańsku Oliwie.

Ekipa ze Stargardu ustawiła makietę modułową w podziałce 1.

Hitem tegorocznego pokazu został nowo zbudowany przez Adama parowóz Ok22. Obok stoiska z Radomia ustawiła swoją makietę w podziałce TT grupa niemieckich kolegów z Guben.

Ciekawie prezentowała się makieta H0e stacji Zaniemyśl. Swoje stoiska firmowe ustawili więksi producenci i dystrybutorzy modeli.

Jak to bywało w poprzednich edycjach wydarzenia, tym razem również odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych. Z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć, że moja żona  Kinga pokazała pierwszy raz na targach samodzielnie zbudowane dioramy i różne wyposażenie do lalek w skali 1:6.

Dało się zauważyć wysoką frekwencję odwiedzających. Być może był to efekt równoległego wydarzenia Retro Motor Show, dostępnego na tym samym bilecie co Hobby.

Opublikowany w 2022