O modelarstwie kolejowym w TVP3 Olsztyn

W dniu 7 marca 2019 roku, kwadrans przed godziną 8 rano, gościem programu „Wstaje nowy dzień” emitowanego każdego dnia przez regionalny ośrodek Telewizji Polskiej w Olsztynie, był członek naszej Grupy Modelarskiej – Sebastian Marszał. Mówił on o realistycznym modelarstwie kolejowym, o budowie makiet kolejowych, grupie Modelarskiej PMM H0 oraz o wystawach i pokazach modelarskich. Powodem zaproszenia Sebastiana do telewizyjnego studia był zbliżający się jego wyjazd do Utrechtu, na najważniejszą wystawę makiet kolejowych w Europie jaką jest, odbywający się co roku Modeltrein Expo OnTraXS! Sebastian jest mieszkańcem Olsztyna i jednym z dwóch polskich modelarzy, którzy dotąd otrzymali zaproszenie do udziału w tej jakże prestiżowej imprezie.
Rekwizytem towarzyszącym wystąpieniu Sebastiana w programie telewizyjnym był fragment (jeden segment) jego nowej makiety, którą pokaże w Utrechcie. Będzie to absolutny debiut tego modelu. O samej makiecie napiszemy nieco więcej po powrocie modelarza z wystawy, a już teraz zapraszamy do obejrzenia i posłuchania Sebastiana.
Program „Wstaje nowy dzień” jest dostępny na stronie internetowej TVP3 Olsztyn, ale oglądnięcie części poświęconej modelarstwu kolejowemu wymaga „przeczekania” wszystkich reklam, a później przesunięcia suwaka odtwarzacza na osi czasu na 38:20.