Kleine Bahn nach Plan

W ostatnim czasie ukazała się nowa publikacja autorstwa naszego wieloletniego członka dr. Franza Rittiga. Tym razem dr. Rittig zaproponował zeszyt o nazwie: „Kleine Bahn nach Plan„. Tłumacząc tytuł na język polski: ” Koleje lokalne według planu”.

Poniżej krótki opis zawartego materiału:

W pierwszym rozdziale: „Vorbild & Modell – Rzeczywistość & Model”, Franz Rittig opisuje trzy makiety w podziałce H0, które zostały opracowane na podstawie oryginalnych planów torowych. Następnie autor przedstawia pięć propozycji z tematyki: „Motiv & Plan – Motyw & Plan”. Rozdział dotyczy dawno temu zlikwidowanych kolei, które dobrze nadają się od odtworzenia w skali 1:87. Uzupełnieniem są szczegółowe plany torowe stacji oraz trójwymiarowe ręczne rysunki.

W rozdziale trzecim: „Phantasie & Plan – Fantazja & Plan” zostały zaproponowane układy stacji z fantazji, jednak zaplanowanie ich odbyło się z przestrzeganiem reguł panujących na prawdziwych kolejach lokalnych. Rysunki artysty Reinholda Barkhoffa pozwalają poczuć ducha romantyzmu kolei w miniaturze.

Na koniec Franz Rittig w rozdziale „Vorbild & Phantasie – Rzeczywistość & Fantazja” opisuje cztery bardzo realistyczne makiety stacji H0, jednak nie posiadające swojego odpowiednika w rzeczywistości. Autor podaje wiele konkretnych porad z zakresu systemu torowego, modeli budynków, taboru jak i budowy samej makiety.

Zeszyt do nabycia u wydawcy.