podpis1.png

lukseburg 2017

11.12.2017 r.

W dniach 11-12 listopada 2017 Luksemburski Związek Modelarzy Kolejowych (AMFL) zorganizował w Walferdange 37. edycję wystawy makiet kolejowych "EXPO-TRAINS". Na wystawę zostali zaproszeni modelarze z kilku krajów Europy Zachodniej. Wśród zaproszonych była też grupa PMM H0, która w tym roku zaprezentowała makietę "Karnin Gorzowski" w wykonaniu Romana i Tomasza.
Zapraszamy na filmową relację z wystawy.

Leszek Lewiński

warsztaty 12 2017

10.12.2017 r.

W dniu 09.12.2017r. w Zespole Szkół Elektroniczno - Mechanicznych w Bytomiu odbyły się pierwsze warsztaty modelarstwa kolejowego, prowadzone przez członków grupy modelarskiej PMM H0. Podczas warsztatów można było wymienić się doświadczeniami oraz otrzymać fachową i techniczną pomoc w dziedzinie modelarstwa kolejowego.

Frekwencja podczas trwania pierwszych warsztatów była duża, co świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu spotkania i zainteresowaniu osób tą dziedziną modelarstwa. Część modelarzy intensywnie pracowała nad swoimi modelami, inni prowadzili miedzy sobą rozmowy o budowie segmentów i modułów makiet kolejowych, wymieniając się dotychczas zdobytą wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.

Warsztaty będą organizowane w cyklu miesięcznym, a ich głównym celem będzie pogłębianie wiedzy, ćwiczenie warsztatu, prezentacji swoich dotychczasowych prac. Postaramy się również przygotowywać na każde kolejne spotkanie tematy przewodnie, co jeszcze bardziej uatrakcyjni warsztaty.

Czesław Turko

gangelt 2017

07.12.2017 r.

W dniach 2 – 3 grudnia 2018 roku na zaproszenie Modell – Eisenbahn – Freunde e.V. Gangelt ekipa PMM H0 w składzie Leszek i Janusz wzięła udział w 22. Internationale Gangelter Modellbautage, w uroczym miasteczku Gangelt położonym tuż przy niemiecko-holenderskiej granicy.

Z racji dużej odległości (1170 km) wyruszyliśmy już we czwartek, aby po noclegu w Gryfinie dotrzeć na miejsce w piątkowe popołudnie. Czytaj dalej.

Janusz Labuda

czyzowice 2017 1

18.11.2017 r.

W dniach 03-05.11.2017r. przenieśliśmy nasze domy do znanego nam doskonale Ośrodka Kultury w Czyżowicach, gdzie w przemiłej, przyjacielskiej atmosferze delektowaliśmy się smaczkiem modelarstwa kolejowego. Przedstawiamy filmowy reportaż z kolejnej imprezy Grupy Modelarskiej PMM H0.

Leszek Lewiński

polska furmanka

18.11.2017 r.

Przedstawiamy model furmanki, której autorem jest Tomek Florczak.

Taki pojazd wykorzystany np. z zestawu Preiser zapewne zaspokoi potrzeby wielu budujących makiety, jednak Tomek - jak to zwykle u niego - wchodzi na wyższy poziom. Przerobił figurki z produkcji seryjnej i własnoręcznie zbudował opisywany pojazd. Celem było osiągnięcie typowo polskiej furmanki. Zaglądnijcie tutaj.

Marcin Turko

 warsztaty bytom 1

18.11.2017 r.

W latach 2005-2009 członkowie naszej grupy mieszkający w Bytomiu organizowali warsztaty modelarskie w jednej ze szkół. Niestety, problemy m.in. lokalowe spowodowały zawieszenie działalności warsztatów, ale w tym roku idea powróciła! Pierwsze spotkanie odbędzie się już 9 grudnia 2017 roku.

Zapraszamy Wszystkich, którzy chcieliby spędzić wspólnie czas i dzielić się pasją przy warsztatowym stole. Spotkania skupią się na dziedzinie budowy makiet kolejowych, segmentów, modułów, dioram.

W związku z tym, że warsztaty skierowane są do amatorów i pasjonatów modelarstwa kolejowego - nie ma możliwości prowadzenia jakiejkolwiek formy działalności usługowej i handlowej w trakcie trwania spotkania. Zapraszamy na najbliższe warsztaty do Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Bytomiu przy placu Sobieskiego 1 (wejście od ulicy Smolenia).

Spotkanie odbędzie się w sobotę 09.12.2017r. w godzinach 09:00-13:00. Dodatkowe informacje na temat spotkań można uzyskać pod adresem poczta(małpka)pmmh0.pl

Poprzednie edycje warsztatów z lat 2005-2009 można popdgldnąć na filmie lub galerii fotografii.

Marcin Turko

 Gangelt

17.11.2017 r.

Chociaż wystawa modelarska w Gangelt (Niemcy) odbędzie się już po raz dwudziesty drugi, to my - jako Grupa Modelarska PMM H0 - będziemy uczestniczyli w niej pierwszy raz. Już w roku ubiegłym organizatorzy zapraszali nas do przyjazdu z makietą do Gangelt, jednak mnogość imprez, w których braliśmy udział nie pozwoliła nam na ten wyjazd. W tym roku zaproszenie przyszło ponownie. Odmówić po prostu nie wypadało. Zatem już za dwa tygodnie wyruszamy pod holenderską granicę, do małego Gangelt, w którym co roku od ponad 20 lat odbywa się duża modelarska wystawa. Bliskość Holandii, Belgii i Luksemburga sprawia, że jest to wystawa międzynarodowa, odwiedzana przez międzynarodową publiczność. Zaprezentujemy tam małą makietę demonstracyjną bocznicy przemysłowej „Teodorowo” autorstwa Janusza. Trwają ostatnie przygotowania modelu przed jego międzynarodowym debiutem.

Leszek Lewiński

 Luxembourg 2017

16.11.2017 r.

W dniach 11-12 listopada luksemburski klub AMFL z Walferdange zorganizował 37 edycję wystawy EXPO-TRAINS. Na wystawę została zaproszona grupa PMMH0, która w tym roku zaprezentowała makietę "Karnin Gorzowski" w wykonaniu Romana i Tomasza. Zapraszamy na krótką relację z wystawy.

Tomasz Florczak

 czyzowice1 2017

12.11.2017 r.

Kolejne spotkanie przy makiecie to już tylko nasze wspomnienie. Za to, jakie wspomnienie!

W dniach 03-05.11.2017r. przenieśliśmy nasze domy do znanego nam doskonale Ośrodka Kultury w Czyżowicach, gdzie w przemiłej, przyjacielskiej atmosferze delektowaliśmy się smaczkiem modelarstwa kolejowego. Cała relacja dostępna jest tutaj.

Berenika Hernik

bkl jesien 2017

01.11.2017 r.

Bieszczadzka jesień jest kolorowa. Parowóz Kp4 pozostaje co prawda czarny, a wagony zielone, ale na tle bukowego żółto-czerwono-brązowego lasu wyglądają wspaniale. Równie pięknie komponują się z krajobrazem lokomotywy spalinowe z wagonami "letniakami". Przedstawiamy jesienny reportaż z pobytu ekipy filmowej PMM H0 w Bieszczadach. Całej ekipie kolejki dziękujemy za miłe przyjęcie i okazaną pomoc podczas realizacji zdjęć.

Leszek Lewiński

kopalnia niklu

31.10.2017 r.

Najciekawszą, naszym zdaniem, makietą zaprezentowaną na targach Modell Hobby Spiel w 2017 roku była praca włoskich modelarzy pod nazwą "Amerykańska kopalnia niklu" ("Consolidated Nickel Mines Co."). Można tutaj prześledzić cały proces technologiczny wydobycia, transportu i rozładunku rudy niklu - oczywiście z wykorzystaniem kolei. Zachęcamy do oglądnięcia filmu, ale przede wszystkim polecamy oglądnięcie makiety wykonanej przez Państwa: Mario Scarati i Bice Carabelli w oryginale, czyli zobaczenie jej na tak zwane "własne oczy". Naprawdę warto, gdyż modelarze z Mediolanu - Szalony Doktor i Królowa Niklu (jak sami siebie nazywają) stworzyli prawdziwe, modelarskie dzieło sztuki.

Leszek Lewiński

Leipzig2017 

08.10.2017 r.

Jednodniowy pobyt ekipy filmowej PMM H0 TV na targach Modell-Hobby-Spiel w Lipsku zaowocował powstaniem reportażu z tej części imprezy, która dotyczyła modelarstwa kolejowego. Rzecz jasna nie sposób pokazać wszystkie makiety modelarzy-hobbystów i wyroby firm modelarskich zaprezentowane w tym roku na hali nr 3. Starliśmy się sfilmować te, które spodobały się nam najbardziej. W relacji nie zabrakło, rzecz oczywista, kilku scen naszej - PMM-owej makiety Romana i Tomasza oraz warsztatu Franza - członków naszej Grupy Modelarskiej. Zapraszamy do oglądania.

Małgorzata Lewińska

 luxembourg 2017

08.10.2017 r.

Pamiętacie naszą wyprawę do Luksemburga w 2013 roku?

Minęły 4 lata i znowu otrzymaliśmy zaproszenie od Association des Modélistes Ferroviaires de Luxembourg, czyli Luksemburskiego Związku Modelarzy Kolejowych do zaprezentowania kolejnej PMM-owej makiety na wystawie „Expo Trains 2017”. Będzie to „Karnin Gorzowski”, obecnie nasza „sztandarowa” makieta, która raz po raz wyrusza na podbój Europy. Do Luksemburga pojadą – oczywiście – jej twórcy: Roman i Tomasz oraz Małgorzata i Leszek – jako pomoc techniczna w obsłudze.

Mamy nadzieję, że wyjazd ten będzie równie udany jak cztery lata temu, a oprócz wielu wrażeń przywieziemy też materiał filmowy do reportażu i fotografie do relacji z imprezy.

Leszek Lewiński

czyzowice 2017

08.10.2017 r.

Miło nam poinformować, że w dniach 3-4 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach będziemy prezentowali fragment naszej makiety w wielkości H0. Oprócz makiety normalnotorowej można będzie również pooglądać nasz szlak wąskotorowy. Serdecznie zapraszamy do Czyżowic na ul. Strażacką 8.

Marcin Turko

 miba spezial 10 2017

06.10.2017 r.

Na stronach 66-69 najnowszego wydania czasopisma „MIBA Spezial” (nr 114) ukazał się bogato ilustrowany artykuł pod tytułem „Kleinbahn hinter Putzig”. Jego autorami są nasi modelarze: Franz i Leszek. Opisali oni i zilustrowali nieistniejącą już końcową stację kolejową w Krokowej, która kończyła lokalną linię biegnącą ze Swarzewa. Jest to zachęta do odtworzenia w modelu niewielkiej, urokliwej stacyjki, która może pełnić zarówno funkcję części makiety modułowej, jak i samodzielnej prezentacji w formie makiety demonstracyjnej z tłem i fryzem. Może dla któregoś z polskich modelarzy artykuł ten (zamieszczony za zgodą wydawnictwa w postaci pliku pdf) stanie się inspiracją do wykonania makiety? Polecamy tę lekturę, a dzięki zgodzie wydawcy na publikację, umieszczamy go już teraz w naszej zakładce "Media o nas".

Marcin Turko

 

lipsk 2017

02.10.2017 r.

Członkowie naszej grupy w składzie: Roman i Tomasz oraz gościnnie Andrzej mieli przyjemność uczestnictwa z polską makietą w tegorocznej - już 22 edycji targów Modell Hobby Spiel w Lipsku. Tradycyjnie hala numer 3 została w znacznej części przeznaczona na zaprezentowanie modelarstwa kolejowego. Oprócz makiet małych i dużych, zaprezentowanych w różnych formach, swoje miejsce na hali znalazły liczne stoiska firmowe producentów modeli i akcesoriów. Czytaj dalej...

Tomasz Florczak

miba 10 17

26.09.2017 r.

W najnowszym wydaniu miesięcznika MIBA (numer 10/2017) znalazł się artykuł pod tytułem "Bau des Stationsgebäudes von Cisna-Majdan in H0 - Waldbahn-Bahnhof", w którym opisano budowę obiektów pochodzących z głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Na sześciu stronach znalazł się tekst oraz fotografie ilustrujące kolejne fazy powstawania wiernej repliki budynku stacyjnego. Model ten jest autorskim projektem Marcina, który zauroczony klimatem "bieszczadzkiej ciuchci" postanowił odtworzyć ją w modelu - w wielkości H0e.

Polecamy lekturę październikowego numeru MIBA, a dzięki zgodzie wydawcy na publikację, umieszczamy go już teraz w naszej zakładce "Media o nas".

Leszek Lewiński

karnin

23.09.2017 r.

W dniach od 29 września do 1 października odbędą się dwudzieste drugie targi "Modell Hobby Spiel" w Lipsku. Już nie raz prezentowaliśmy nasze makiety podczas tej imprezy. W bieżącym roku w Lipsku pokazane zostaną dwie prace modelarzy z Grupy PMM H0: Romana i Tomasza - Karnin Gorzowski oraz Franza - Z Franzburga do Friedrichsruhe". Znajdą się one w grupie małych makiet prezentowanych w alejce "Gleis 27".
Będziemy również w Lipsku z naszymi kamerami.
Wszystkim, którzy mają wolny weekend na przełomie września i października polecamy odwiedzenie największych modelarskich targów we wschodniej części Niemiec. Wszak drugiej tego typu imprezy, która byłaby równie blisko naszego kraju - nie ma.

Leszek Lewiński

szczecin

17.08.2017 r.

W dniach 4 - 8 sierpnia 2017 w Szczecinie odbyła się impreza z okazji zakończenia regat Tall Ships Races 2017. Na zaproszenie jednego ze sponsorów i jednocześnie mojego Pracodawcy OT LOGISTISCS S.A. w firmowym namiocie zaprezentowałem swoją makietę kolejowej bocznicy przemysłowej o nazwie Teodorowo. Czytaj dalej.

Janusz Labuda

kwidzyn 1

06.08.2017 r.

Do projektu "Nad dachami Kwidzyna" Leszek przymierzał się kilka lat. Kilkaset zdjęć i filmowych ujęć, stare fotografie ulicy Drzewiarza, mapy z zasobów geodezyjnych oraz wielokrotne oględziny w terenie tego, co pozostało z dawnej kwidzynskiej wąskotorówki - to materiał, który będzie podstawą do wykonania tej trzysegmentowej makiety, przedstawiającej fragment szlaku pomiędzy stacjami Kwidzyn Wąsk. i Mareza. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo tutaj

Małgorzata Lewińska

infrator 02 2017

31.07.2017 r.

Infrator to magazyn dla pracowników PKP PLK S.A. Ukazuje się z reguły co miesiąc jako wydawnictwo papierowe oraz elektroniczne, dostępne dla wszystkich pracowników PLK-i przez sieć wewnętrzną tzw. intranet.
Biuro Komunikacji i Promocji tej firmy zainteresowało się hobby swojego pracownika - Leszka Lewińskiego i poprosiło o... wywiad.
Pokłosiem tego jest artykuł pt. "Kolej łączy ludzi", który znalazł się w przedstawianym tutaj numerze Infratora.
Aby oglądać artykuł, kliknij tutaj.

Marcin Turko

 lipsk 2017

25.07.2017 r.

W dniach 29.09 - 01.10.2017 w Lipsku już po raz dwudziesty drugi odbędą się wielkie targi pod nazwą "Modell-Hobby-Spiel". Po raz kolejny na imprezie tej nie zabraknie prac polskich modelarzy kolejowych. Roman i Tomasz - członkowie naszej Grupy PMM H0 - zaprezentują makietę Karnin Gorzowski. Będzie też wiele innych, pięknych makiet z Niemiec, Francji, Belgii, Holandii i z Włoch, znanych nam z innych wystaw, w których uczestniczyliśmy.
O targach tych informuje najnowszy numer miesięcznika MIBA, a my zachęcamy do odwiedzenia hali nr 3 podczas tegorocznych "Modell-Hobby-Spiel", która tradycyjnie, stanie się królestwem modelarstwa kolejowego. Będziemy tam na pewno, a Wy?

Leszek Lewiński

karnin

13.07.2017 r.

Podczas IV Trybunałów Modelarstwa Kolejowego oprócz reportażu z tej imprezy powstał również film o makiecie pod nazwą "Karnin Gorzowski". Autorami tej makiety są Roman i Tomasz - modelarze z naszej Grupy PMM H0. Film ten można już oglądać za pośrednictwem naszego YouTube'owego kanału.

Leszek Lewiński

piotrkow 2017

01.07.2017 r.

W dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się IV Międzynarodowe Targi Produktów Modelarstwa Kolejowego i wystawy makiet, noszące nazwę Trybunałów Modelarstwa Kolejowego.
PMM H0 TV - jako oficjalny patron medialny Piotrkowskich Trybunałów Modelarstwa Kolejowego - przygotowała filmowy reportaż z tej imprezy. Zapraszamy do oglądania filmu na naszym kanale.

Leszek Lewiński

bytom 2017

22.06.2017 r.

Prezentacja fragmentu makiety PMM H0 w bytomskim domu kultury jest już za nami. Pomimo tego, że pomieszczenia jakimi dysponuje Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 nie są zbyt duże, to udało się ustawić prawie dwudziestometrowej długości makietę. Czytaj dalej.

Czesław Turko

budowa robert reda

22.06.2017 r.

W dniach od 15 do 18 czerwca 2017 roku, korzystając z przedłużonego weekendu, kontynuowano prace związane z budową nowego, trzysegmentowego modułu makiety. Uczestnikami prac byli Karolina, Leszek, Robert, Patryk oraz Konrad.

Zapraszamy na relację z prac.

Robert Puchalski

 francja 2017

18.06.2017 r.

O przebiegu wystawy makiet kolejowych "Trainsmania", która odbyła się w ostatni kwietniowy weekend we francuskim mieście Lille, informowaliśmy w dniu 7.05.2017r.

W końcu udało się nam ukończyć montaż i opublikować filmowy reportaż opowiadający o tym wydarzeniu. Ilość zarejestrowanego materiału, ale przede wszystkim jakość pokazanych w Lille makiet, spowodowały, że powstała ponad 40 minutowa produkcja. Długa - lecz gorąco zachęcamy do jej oglądnięcia w całości, bo na takie modelarskie prace naprawdę warto popatrzeć.

Leszek Lewiński

 piotrkow 2017

15.06.2017 r.

W dniach 3 i 4 czerwca 2017 r. w Hali Sportowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim już po raz czwarty odbyły się  Międzynarodowe Targi Produktów Modelarstwa Kolejowego i Wystawa Makiet, noszące nazwę Trybunałów Modelarstwa Kolejowego. Udział przedstawicieli naszej Grupy Modelarskiej był niejako potrójny, a nawet… poczwórny.

Zapraszamy na pełną relację tutaj.

Leszek Lewiński

 bytom 2017

10.06.2017 r.

Zapraszamy na prezentację kilkunastu segmentów naszej makiety kolejowej, którą będzie można zobaczyć w dniach 24-25 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.
Oczywiście ruch miniaturowych pociągów prowadzony będzie zgodnie z zasadami obowiązującymi na prawdziwej kolei, a prezentowany tabor odzwierciedlał ten, który niegdyś kursował po sieci PKP.

Makieta będzie dostępna dla zwiedzających w sobotę (24 czerwca) w godzinach 9:00 - 18:00 oraz w niedzielę (25 czerwca) od 9:00 do 17:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Leszek Lewiński

lille 2017

07.05.2017 r.

Osiemdziesięciolecie istnienia magazynu Loco-Revue - francuskiego miesięcznika dla modelarzy kolejowych - stało się przyczynkiem do zorganizowania wystawy makiet i modeli pod nazwą "Trainsmania". Na miejsce tego wydarzenia organizatorzy wybrali miasto Lille - i nie był to wybór przypadkowy. Szybkimi pociągami można w ciągu godziny dojechać do Lille z Paryża, Londynu i Brukseli. Hala "Grand Palais" usytuowana jest blisko stacji kolejowej Lille Flandres oraz przy autostradzie - dlatego też każdy, kto chciał oglądnąć dokonania kolejowych hobbystów, mógł bez problemu dotrzeć na wystawę. Czytaj dalej.

Leszek Lewiński

 budowa tla makiety

19.04.2017 r.

Klasyczne segmenty makiety modułowej można w dość łatwy sposób przekształcić w makietę prezentacyjną wyposażoną w tło, fryz maskujący i oświetlenie. W niniejszym artykule opisujemy sposób gwarantujący zaangażowanie możliwie niewielkich środków finansowych i... odrobiny pracy, której - przecież - żaden "rasowy" modelarz się nie boi. Idea mocowania tła i fryzu została pomyślna w ten sposób, aby nie było konieczności ingerowania w konstrukcję segmentu, a przede wszystkim nawiercania w nim otworów, trwałego mocowania dodatkowych elementów itp. Czytaj dalej.

Tomasz Florczak

trainsmania logo

17.04.2017 r.

W dniach 28, 29 i 30 kwietnia 2017 roku, we francuskim mieście Lille odbędzie się wystawa makiet i modeli kolejowych pod nazwą "Trainsmania". Organizatorem tej imprezy jest modelarski miesięcznik Loco-Revue, który w tym roku obchodzi 80-lecie swojego istnienia. Właśnie ten jubileusz stał się inspiracją dla Redakcji do zorganizowania wielkiej wystawy modelarskiej. Miejsce wybrano nieprzypadkowo. Do Lille można w godzinę dotrzeć pociągiem z Paryża, Brukseli i z Londynu. Centrum kongresowe "Grand Palais", gdzie odbędzie się impreza, położone jest w sąsiedztwie dworca kolejowego i w sąsiedztwie autostrady - zatem z dojazdem nikt nie powinien mieć problemu. "Grand Palais" - jak piszą Organizatorzy - to 9000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, która na trzy dni ma się zamienić w królestwo małej kolei.

Podczas ubiegłorocznej wystawy OntraXS! podszedł do nas François Fontana - redaktor naczelny Loco-Revue (tego samego, w którym opisano naszą makietę po wystawie w Sedan) i zapytał, czy nie zechcielibyśmy pokazać wąskotorowej trasy z Lewina do Bożegopola podczas "Trainsmania". Oczywiście nie odmówiliśmy i... już niebawem wyruszamy do Francji.

O przebiegu wystawy z pewnością poinformujemy w relacji, ale już teraz można zapoznać się z listą wystawców i programem całej imprezy.

Leszek Lewiński

lahnstein 2017 2

16.04.2017 r.

Informujemy naszych czytelników, że relację z 15 International Modellbahntage, które odbyło się w niemieckiej miejscowości Lahnstein, wzbogaciliśmy o film. Zapraszamy do oglądania tutaj.

Marcin Turko

radom 2017

08.04.2017 r.

W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r. w radomskim Domu Kultury "Idalin" odbyło się spotkanie modelarskie z udziałem grupy PMM H0 i modelarzy z Radomia. Na spotkanie przygotowano makietę przedstawiającą lokalną, polską linię kolejową, osadzoną w realiach przełomu lat 60. i 70. Czytaj dalej...

Krzysztof Jackiewicz

kolejTV logo

27.03.2017 r.

W roku 2013 dla programu "Kolej TV" przygotowany został film instruktażowy o budowie modułowej makiety kolejowej. W siedmiu odcinkach (miało być ich więcej, ale PKP zrezygnowała z produkcji tego programu) Leszek przybliżał tajniki modelarstwa związane z tym tematem.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu widzów naszego kanału telewizyjnego PMM H0 TV opublikowaliśmy ten materiał filmowy - połączony w całość.
Znajdziecie go pod tym adresem.

Marcin Turko

lahnstein 2017

12.03.2017 r.

W dniach 4-5 marca członkowie naszej grupy  Roman i Tomasz oraz Gosia i Leszek uczestniczyli w corocznej międzynarodowej wystawie makiet kolejowych, organizowanej w hali miejskiej w Lahnstein niedaleko Koblencji. To już po raz piąty członkowie naszej Grupy Modelarskiej PMM H0 zostali zaproszeni z makietą przez lokalny klub modelarzy kolejowych na tą prestiżową wystawę pod nazwą Internationale Lahnsteiner Modellbahntage. Czytaj dalej.

Tomasz Florczak

radom 2017

20.02.2017 r.

W dniach 31.03 - 02.04.2017r. będziemy z fragmentem naszej makiety w Radomiu. Prezentacja odbędzie się w Domu Kultury Idalin. Układ składał się będzie ze stacji Zielona, Żwirowni Roszków, posterunku odgałęźnego oraz kilkunastu metrów szlaku - autorstwa naszych członków. Ponadto dołączonych zostanie kilka segmentów makiety zbudowanej przez modelarzy z Radomia.

Marcin Turko

lahnstein 2017 

15.02.2017 r.

Powoli przygotowujemy się do dwóch prezentacji makiet.
Dziś o pierwszej z nich, która odbędzie się w niemieckiej miejscowości Lahnstein, gdzie bywaliśmy już z makietą cztery razy. W tym roku kolejny odcinek makiety PMM H0 zaprezentują Tomek i Romek. Jest to przystanek osobowy Karnin Gorzowski z szlakiem jednotorowym. Makieta ma dość prosty układ torowy, niemniej wykonaniem i detalami doskonale skupia publiczność. Całość w oprawie prezentacyjnej z tłem i oświetleniem wygląda rewelacyjnie.

Marcin Turko

nowe makiety

14.02.2017 r.

Dwaj nowi członkowie naszej grupy modelarskiej - Jakub i Adam - są twórcami makiet kolejowych, będących replikami obiektów istniejących w rzeczywistości. Na kanale PMM H0 TV umieściliśmy filmowy reportaż, który pokazuje stacją handlową Żelistrzewo wykonaną przez Kubę i szlak kolejowy z tunelem w Rydułtowach - odtworzony w skali 1:87 przez Adama. Zapraszamy do oglądania!

Leszek Lewiński

zielen ze sznurka

11.02.2017 r.

Na realistycznej makiecie kolejowej nie może zabraknąć krzewów i zarośli, czyli tak zwanej zieleni średniej.
Czy można w łatwy sposób wykonać własnoręcznie taką roślinność? Oczywiście! Wystarczy tylko popatrzeć jak robi to Tomasz - krakowski modelarz z Grupy Modelarskiej PMM H0. Zapraszamy na film instruktażowy.

Leszek Lewiński

czyzowice warsztaty 2017

08.02.2017 r.

W dniach 3-5 lutego 2017 r. pod dachem Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach odbyły się warsztaty modelarskie zorganizowane przez naszą Grupę Modelarską PMM H0. Było to kolejne już spotkanie ludzi pozytywnie zakręconych, które jak zwykle wspominać będziemy z zachwytem. Relację z tego spotkania zamieściliśmy tutaj.

Dorota i Adam Lukas

trybunaly 2017

29.01.2017 r.

Na IV Trybunałach Modelarstwa Kolejowego, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim, jako Grupa Modelarska PMM H0 pokażemy dwie makiety: "Bocznicę fabryczną" Janusza oraz "Karnin Gorzowski i okolice" Tomasza i Romana. Obydwie prace - mimo, że są makietami modułowymi - to "wystąpią" w Piotrkowie niezależnie, w formie tzw. makiet prezentacyjnych.
Oprócz tego jako PMM H0 TV zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym tej imprezy. Dlatego też przygotowany został film promujący tę imprezę. Jest on opublikowany na naszym kanale YouTube. Można go zobaczyć tutaj.

Leszek Lewiński

warsztaty

28.01.2017 r.

Zapraszamy na warsztaty modelarskie zorganizowane przez grupę PMM H0, które odbędą się w dniach 4-5 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach ul. Strażacka 8.

Osoby chętne do poznania technik modelarskich, które stosujemy podczas budowy modeli zapraszamy w następujących porach:

Piątek  18.00 - 20.00
Sobota 18.00 - 20.00
Niedziela 12.00-14.00

To oczywiście godziny umowne. Pasjonatów modelarstwa kolejowego zapraszamy bez ograniczeń. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z nami

Marcin Turko

1000000 like

22.01.2017 r.

W dniu dzisiejszym nasz kanał telewizyjny PMM H0 TV (obecny już od kilku lat na serwisie internetowym YouTube) zanotował milionowe wyświetlenie!

Bardzo dziękujemy wszystkim widzom, którzy oglądają nasze produkcje dotyczące modelarstwa kolejowego oraz prawdziwej kolei. Staramy się relacjonować wszystkie wydarzenia związane z naszym kolejowym hobby, w których uczestniczymy. Staramy się również, aby kolejne produkcje filmowe były coraz lepsze i ciekawsze. Ciągle próbujemy uczyć się filmowego rzemiosła od profesjonalistów. Cieszymy się, że możemy na stałe współpracować z dwiema profesjonalnymi prezenterkami i kompozytorem muzyki, a w naszej Grupie Modelarskiej jest wiele osób lubiących pracę z kamerą.

Zapraszamy do subskrybowania kanału PMM H0 TV, który dostępny jest pod tym adresem oraz do oglądania i komentowania naszych dotychczasowych i kolejnych produkcji.

Zespół PMM H0 TV

niemcy 2016

08.01.2017 r.

Chociaż zima w pełni i mamy już rok 2017, to na chwilę wróćmy we wspomnieniach do naszych letnich, PMM-owych wakacji 2016, które - tym razem - spędziliśmy w Niemczech. Ich pierwszym etapem był pobyt w Turyngii. W mieście Ilmenau mieszkają Carola i Franz...czytaj dalej.

Leszek Lewiński

berlin 2016

09.11.2016 r.

W dniach 4-6.11.2016 roku w berlińskim ośrodku FEZ odbyła się 6. Międzynarodowa wystawa modeli kolejowych (6. Internationale Modellbahn Ausstellung). Grupę PMMH0 na wystawie reprezentowała makieta Tomka i Romka przedstawiająca fragment jednotorowego szlaku z przystankiem Karnin Gorzowski. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Marcin Turko