Budowa makiety szlaku jednotorowego

W dniach od 15 do 18 czerwca 2017 roku, korzystając z przedłużonego weekendu, kontynuowano prace związane z budową nowego, trzy-segmentowego modułu makiety. Uczestnikami prac byli Karolina, Leszek, Robert, Patryk oraz Konrad.

Założeniem powstającego modułu jest budowa modelu jednotorowego, niezelektryfikowanego szlaku lokalnej linii kolejowej, przebiegającego przez łąki, pola i skraj lasu. Na jednym z segmentów szlak normalnotorowy kiedyś krzyżował się z koleją wąskotorową w poziomie. Przy rozebranym skrzyżowaniu torów pozostał stary, niszczejący budynek kolejowy posterunku osłonnego. Na drugim segmencie przewidziano przejazd kolejowo-drogowy kategorii D, na powiatowej, brukowanej drodze, oznakowany krzyżami Św. Andrzeja i wygrodzony betonowymi słupkami.

Po wcześniejszym ukształtowaniu terenu oraz ułożeniu i zabalastowaniu toru o normalnej szerokości modelową podsypką imitującą tłuczeń, prace skupiły się głównie na zazielenieniu okolicy oraz budowie budynku dawnego posterunku osłonnego. Udało się prawie w całości posadzić modelową trawę na wszystkich trzech segmentach, realizując niejako wcześniej założony plan. „Sadzenie” odbywało się – rzecz jasna przy użyciu – elektrotrawosadzarki. Przed zazielenieniem stary, nieczynny wąski tor zabalastowano piaskiem imitującym podsypkę z pospółki i żwiru.

Patryk pod czujnym okiem Leszka przez cały czas zajmował się budową nadgryzionego zębem czasu budynku posterunku osłonnego, doskonaląc przy tym tzw. techniki modelarskie.

One thought on “Budowa makiety szlaku jednotorowego

  1. Pingback: viagra online

Możliwość komentowania jest wyłączona.